Nastavení emailového účtu v aplikaci Outlook 2007

Microsoft Office Outlook 2007

aktualizace 2013-04-10

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kde naleznu Outlook 2007?

Aplikace Microsoft Outlook 2003 je aplikace, která je v rámci softwarového balíčku Microsoft Office prodávána firmou Microsoft.
logo

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak nastavit emailový účet v Outlook 2007?

POZOR: Všude nahraďte domena.tld za vaší doménou např. "imao.cz"

 1. Pokud spouštíte Outlook 2007 poprvé, průvodce Vám nabídne možnost nastavit emailový účet. Klikněte na tlačítko Další.
  spusteni
 2. Zde nechte nezměněnou volbu Ano a klikněte na Další.
  mailucty
 3. Na následující stránce již vidíte možnosti nastavení. Ty nevyplňujte. Zaškrtněte možnost Konfigurovat ručně nastavení serveru nebo další typy serveru. Pokračujte tlačítkem Další.
  rucne
 4. V této nabídce vybíráte typ služby. Zvolte E-mail v Internetu a potvrďte svou volbu tlačítkem Další.
  sluzba
 5. Nacházíte se v okně, kde musíte nastavit své údaje. Do pole Jméno vyplňte své jméno ve formátu „Jméno Příjmení“. Do pole E-mailová adresa zadejte adresu, která Vám byla přidělena „jmeno.prijmeni@domena.tld“. Typ účtu nechte nastaven na „POP3“. Pro položky Server příchozí pošty a Server pro odchozí poštu nastavte hodnotu „mail.domena.tld“. Do pole Uživatelské jméno napište svojí e-mailovou adresu „jmeno.prijmeni@domena.tld“. Do pole Heslo poté nastavte heslo které vám bylo přiděleno. Zaškrtněte volbu Zapamatovat heslo. Klikněte na tlačítko Další nastavení.
  nastaveni
 6. Otevře se okno s dalším nastavením. Jděte do záložky Server pro odchozí poštu a zaškrtněte volbu Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření. V této záložce je vše nastaveno, přejděte do záložky Upřesnit.
  overeni
 7. V záložce Upřesnit zaškrtněte položky Zachovat na serveru kopie zpráv a Odebrat ze serveru po. Do přilehlého okna s počtem dnů vyplňte „90“.Toto nastavení potvrďte tlačítkem OK.
  upresnit
 8. Po potvrzení jste opět v nabídce nastavení účtu (viz krok 5). Vše je nastaveno, klikněte na Další. Průvodce zde končí. Vše potvrďte tlačítkem Dokončit.
  blahoprani
 9. Po ukončení průvodce naskočí tabulka pro vyplnění iniciálů. Do pole Jméno napište Jméno Příjmení a do pole Iniciály napište své iniciály. Potvrďte tlačítkem OK. Máte úspěšně nastaven svůj e-mailový účet pro Microsoft Outlook 2007.
  inicialy

Jak nastavit další účet?

10. Pro nastavení dalšího e-mailového účtu rozbalte hlavní menu Nástroje a zvolte podnabídku Nastavení účtu....
dalsiucet

Spustí se správce účtů. Klikněte na tlačítko Nový.... Spustí se průvodce, můžete pokračovat od bodu 3
nastaveni