Nastavení emailového účtu v aplikaci Outlook 2013

Microsoft Office Outlook 2013

aktualizace 2013-04-10

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kde naleznu Outlook 2013?

Aplikace Microsoft Outlook 2003 je aplikace, která je v rámci softwarového balíčku Microsoft Office prodávána firmou Microsoft.
logo

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak nastavit emailový účet v Outlook 2013?

POZOR: Všude nahraďte domena.tld za vaší doménou např. „imao.cz“

 1. Pokud spouštíte Outlook 2013 poprvé, průvodce Vám nabídne možnost nastavit emailový účet. Klikněte na tlačítko Další.
  spusteni
 2. Zde nechte nezměněnou volbu Ano a klikněte na Další.
  mailucty
 3. Na následující stránce již vidíte možnosti nastavení. Ty nevyplňujte. Zaškrtněte možnost Ruční nastavení nebo další typy serverů. Pokračujte tlačítkem Další.
  rucne
 4. V této nabídce vybíráte typ služby. Zvolte POP nebo IMAP a potvrďte svou volbu tlačítkem Další.
  sluzba
 5. Nacházíte se v okně, kde musíte nastavit své údaje. Do pole Jméno vyplňte své jméno ve formátu „Jméno Příjmení“. Do pole E-mailová adresa zadejte adresu, která Vám byla přidělena „jmeno.prijmeni@domena.tld“. Typ účtu nechte nastaven na „POP3“. Pro položky Server příchozí pošty a Server pro odchozí poštu nastavte hodnotu „mail.domena.tld“. Do pole Uživatelské jméno napište svojí e-mailovou adresu „jmeno.prijmeni@domena.tld“. Do pole Heslo poté nastavte heslo které vám bylo přiděleno. Zaškrtněte volbu Zapamatovat heslo. Klikněte na tlačítko Další nastavení.
  nastaveni
 6. Otevře se okno s dalším nastavením. Jděte do záložky Server pro odchozí poštu a zaškrtněte volbu Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření. V této záložce je vše nastaveno, přejděte do záložky Upřesnit.
  overeni
 7. V záložce Upřesnit zaškrtněte položky Zachovat na serveru kopie zpráv a Odebrat ze serveru po. Do přilehlého okna s počtem dnů vyplňte „90“.Toto nastavení potvrďte tlačítkem OK.
  upresnit
 8. Po potvrzení jste opět v nabídce nastavení účtu (viz krok 5). Vše je nastaveno, klikněte na Další. Průvodce zde končí. Vše potvrďte tlačítkem Dokončit.
  blahoprani

Jak nastavit další účet?

9. Pro nastavení dalšího e-mailového účtu rozbalte hlavní menu Soubor a zvolte podnabídku Přidat účet.
inicialy

10.
dalsiucet

Spustí se správce účtů. Klikněte na tlačítko Nový.... Spustí se průvodce, můžete pokračovat od bodu 3.
nastaveni